У світі цікавого з вчителем географії
Товстоганом М.В.

***----------------------------------------------***

/Files/images/im578xAny-Algae-Water-Bottle-Break-Down-[1].jpg

Ісландці вигадали чим можна замінити пластикові пляшки

Ісландський дизайнер Арі Йонссон вирішив запропонувати своє рішення проблем екології, створивши біорозкладану пляшку для води з водоростей.Про це повідомляє Facepla.net.

"Я відчуваю, що є гостра необхідність знайти способи заміни деякої частини з цієї нереальної кількості пластику, який ми виробляємо, використовуємо і викидаємо кожен день. Чому ми використовуємо такі матеріали, на розкладання яких йде сотні років, щоб випити воду тільки один раз і просто викинути?", - вважає Йонссон.

Його інноваційним рішенням проблеми пластикового забруднення є агар – речовина з водоростей. Згадки про нього йдуть з 1650-х років, коли японський власник готелю викинув залишки супу і побачив, що за ніч він перетворився в гель. У мікробіологічну лабораторію матеріал потрапив в кінці 1800-х років і до цих пір використовується для розділення молекул.

Щоб створити пляшку з водоростей, Йонссон змішав порошкоподібний агар з водою. Отримана суміш має хитку, желеподібну консистенцію, яку він нагрівав перед заливанням її в холодну форму. Прес-форма оберталася всередині контейнера з крижаною водою доти, поки суміш агару не утворила форму пляшки. Ще кілька хвилин для охолодження, і пляшка була готова до використання.

Пляшка з водоростей зберігає свою унікальну форму, поки вона не порожня, а потім вона починає просто розвалюватися. Це все - природна альтернатива пластику, і Йонссон каже, що пляшку можна навіть потім з'їсти, якщо вам подобається цей смак.

Агар часто використовують як вегетаріанський або веганський замінник желатину для десертів. Він є безпечним матеріалом для навколишнього середовища і людини.

***---------------------------------------------***

У Стенфорді мікророботів навчили перетягувати автомобіль Let's all Pull Together: Team of µTug Microrobots Pulls a Car

Учені зі Стенфордського університету створили мікроскопічних роботів, які здатні зрушити автомобіль

Загальна вага роботів складає близько 100 грам, а вага автомобіля – 1800 кг, передає канал Youtube університету.

На створення роботів вчених надихнула командна робота мурах, які здатні пересувати тяжкості, що у багато разів перевищують їхні розміри. Роботи здатні зрушити з місця об'єкти, вага яких перевищує їхню власну у 2 тисячі разів.

Ранішевчені навчили робота сумніватися в правильності вказівок людини. Отримавши наказ, робот не відразу його виконує, а спочатку аналізує свої навички і фізичні можливості виконати наказ. Крім цього розглядається становище робота в системі відносин "начальник-підлеглий": робот "думає", чи має він взагалі виконувати цей наказ. Щоб це сталося, людина, що віддає розпорядження повинна володіти відповідними повноваженнями.

***-----------------------------------------------***

/Files/images/im127x84-Blue-Origin_dailymail.jpg Стало відомо, коли до космосу возитимуть туристів

Космічна компанія Blue Origin оприлюднила дату першої подорожі туристів до космосу

Власник компанії Blue OriginДжефф Безос запевняє, що якщо випробування космічного корабля пройде успішно, перших туристів покатають на ньому вже у 2018 році.

КорабельNew Shepard планують протестувати у 2017 році, до випробування долучать живих пілотів.

Безос, який також є засновником сайту Amazon, зазначає, що оптимістично настроєний на розвиток такого бізнесу та вже вклав в нього понад $500 млн.

Компанія планує побудувати 6 моделейNew Shepard, які зможуть одночасно перевозити 6 пасажірів. У космічних туристів буде змога побачити Землю з висоти 100 км, під час чого вони перебуватимуть у стані невагомості.

Наразі вартість квитка такої подорожі не уточнюється.

***---------------------------------------------***

/Files/images/im127x84-glowe.jpg
У Франції запустили у продаж ліхтарі з живих бактерій

Паризький стартап Glowee запустив у продаж світильники, наповнені біолюмінісцентними бактеріями

Новий вид вуличних ліхтарів мешканці Франції використовують дляпідсвічування вітрин та дорожніх знаків.

"Ми хочемо запропонувати глобальне рішення, яке дозволить скоротити споживання електроенергії, яка використовується для отримання світла, на 19%", - зазначає засновниця стартапу Сандра Рей.

Наразі такі джерела світла працюють протягом трьох днів, але команда проекту вже займається розробкою гаджетів, які б могли світити довше місяця.

Конструкція ліхтаря складається з прозорих чохлів, наповнених гелем. У самому гелі містяться бактерії під назвою Aliivibrio fischeri, які у природі надають морським істотам синьо-зелену підсвітку. Життябіолюмінісцентних бактерій вдається підтримувати штучно завдяки поживним речовинам у гелі.

В майбутньому компанія хоче використовувати свої ліхтарі для освітлення фасадів будинків та парків.

***-----------------------------------------------***

У NASA показали рік з життя Сонця

SDO: Year 6 Ultra-HD

Відеоролик складений з фото, зроблених спеціальним обладнанням обсерваторії агентства на 10-ти різних довжинах хвиль з періодичністю в 12 секунд,

***---------------------------------------------***

Математики знайшли нове найбільше просте число

Про це повідомляє Naked-science

Найбільше просте число з відомих сучасній математиці – дорівнює 2 в ступені 74 207 281 мінус 1.

Повністю число налічує понад 22 млн цифр у довжину і приблизно на 5 млн перевищує попередній рекорд, встановлений три роки тому.

Нині вченим відомі настільки великі прості числа, що пошуки нових виявляються надзвичайно складним завданням, для вирішення якої потрібні і хитрі алгоритми розрахунків, і вся міць суперкомп'ютерів.

У 2013 році команда математика Куртіса Купера знайшла рекордно велике просте число і отримала солідний грант у розмірі 100 тис. доларів і витратила ще 2,5 року на пошуки наступного.

"Хоча прості числа надзвичайно важливі в криптографії, нове занадто велике для того, щоб мати таке практичне значення", – говорять вчені. Та й грошовий приз за його відкриття їм дістався невеликий – всього 3 тис. доларів.

Зате тепер вони готові опановувати нову висоту: нагорода за виявлення першого простого числа довжиною в 100 млн цифр складає 150 тис. доларів.

***--------------------------------------------***

/Files/images/im127x84-parad-planet_cosmos-online_ru.jpg Вперше за десятиліття п'ять планет вишикуються в один ряд

Про це пише видання HuffingstonPost Science

Всі ці планети можна буде побачити з Землі, коли вони стануть в діагональ в середу.

Це відбудеться вперше за останні 10 років, коли п'ять яскравих планет зійдуться в ряд таким чином, що їх легко можна буде побачити неозброєним оком.

***--------------------------------------------***

/Files/images/im127x84-34.jpg Японці почали будувати найпотужнішу в світі плавучу сонячну електростанцію

Спорудженням нової сонячної електростанції займається компанія Kyocera. Станція почне роботу в березні 2018-го.

Kyocera запевняє, що її творінню не буде рівних за потужністю в світі серед плавучих сонячних електростанцій. Потужність нової станції складе 13,7 МВт. Передбачається, що вона буде видавати 16170 мегават-годин на рік. Стільки ж енергії дає 19 000 барелів нафти. Потужності станції вистачить, щоб забезпечити електроенергією 5 000 будинків.

***----------------------------------------------***

Ракета-носій Falcon 9 вперше в історії успішно повернулася на Землю

Видео посадки: Первой ступени Falcon 9 с вертолета

Компанія SpaceX після кількох невдалих спроб все ж таки вдалося посадити перший ступінь ракети Falcon 9

Засновник SpaceX Ілон Маск опублікував фотографію та відео першого ступеня Falcon 9, яка приземлилася на мисі Канаверал.

"Ласкаво просимо назад, дитинко", - написав він.

Посадити ступінь ракети - другорядне завдання SpaceX. Головним завданням було доставити на орбіту 11 супутників. Компанія виконала її успішно. Запуск 22 грудня став першим після червневої невдачі, коли ракета з вантажем для МКС вибухнула в повітрі.

Компанія SpaceX доставляє вантажі на МКС за замовленням NASA. Крім того, вона уклала з американським агентством договір на пілотований політ на космічну станцію. Для пілотованих польотів компанія розробляє корабель Crew Dragon.

***--------------------------------------------***

Розумніша за Ейнштейна: до Оксфорда запросили дівчинку з рекордним IQ

/Files/images/im578x383-skrin_01.jpg

Британську дівчинку Ніколь Бар, IQ якої за результатами тестів виявилося вищим, ніж у Альберта Ейнштейна і Стівена Хокінга, запросили пройти навчання в Оксфордському університеті

Тринадцятирічна Бар планує вивчати медицину. Рахувати вона навчилася у два роки, а у віці десяти років вже розв'язувала складні алгебраїчні завдання.

Видання зазначає, що при цьому в школі Бар часто пропускала заняття.

IQ дівчинки за результатами тестів Mensa становить 162 пункти, тоді як середній показник IQ для дорослої людини - 100 пунктів

***---------------------------------------------***

У січні до Землі наблизиться "первозданна" комета

/Files/images/im127x84-Kometa.jpg

Залишаючи хмару Оорта, до Землі наближається комета C/2013 US10, що складається з первозданної матерії

Комета C/2013 US10 Каталіна завершила подорож навколо Сонця і зараз наближається до Землі. Комета пролетить на відстані 108 млн км від планети. Її можна буде бачити неозброєним поглядом або в бінокль 17 січня 2016 року у районі сузір'я Великої Ведмедиці.

Комету відкрили в жовтня 2013 року за допомогою автоматизованої системи пошуку, яка була розроблена в умовах проекту під назвою Catalina Sky Survey, що передбачає огляд неба.

C/2013 US10 - одна з численних комет, які знаходяться в хмарі Оорта, розташованому від Сонця на відстані 50-100 тис. астрономічних одиниць.

Експерти вважають, що в цій хмарі є матеріал, який залишився від формування всієї Сонячної системи.

Перший обліт Каталіни навколо Сонця відбувся наприкінці листопада. Зараз комету можна спостерігати в сузір'ї Діви, однак для цього потрібна спеціальна оптика.

Оскільки раніше C/2013 US10 не покидала меж хмари Оорта, вона досі складається з первозданної матерії, з якої народилася Сонячна система 4,4 мільярда років тому. Зближення подібного об'єкта з Сонцем і Землею представляє величезний науковий інтерес.

Довідка: Хмарою Оорта називають гіпотетичну сферичну область Сонячної системи. Інструментально її існування не підтверджено; висновки вчених засновані на непрямих фактах. Передбачувана відстань до зовнішніх кордонів хмари Оорта від Сонця становить близько світлового року: від 50 тис. до 100 тис. а.о. (астрономічних одиниць, - Ред.). Зовнішня межа хмари Оорта визначає гравітаційний кордон Сонячної системи - сферу Хілла, обумовлену для Сонячної системи в 2 світлових роки. На думку астрофізиків, в цій області мешкають безліч астероїдів і комет.

/Files/images/LI FI.png У сто разів швидше ніж Wi-Fi: Естонці випробували мережу Li-Fi

В Естонії вперше в робочих умовах випробували новий метод бездротової передачі даних, який використовує не радіохвилі, а світлову частину спектру

Технологія Li-fi пропонує швидкість передачі до 1 Гб/сек, що у 100 разів перевищує можливості сучасних мереж Wi-fi.

Випробування цього тижня в Таллінні провела естонська компанія Velmenni.

Для передачі сигналу потрібне джерело світла, наприклад, звичайна світлодіодна лампа, інтернет-з'єднання та фотосенсор.

Під час випробування досягнули швидкості передачі даних у 1 Гб/сек. Лабораторні випробування показали, що теоретично можлива швидкість до 224 Гб/сек.

Випробування проводилися в конторському приміщенні і в промисловому цеху.

Голова компанії Діпак Соланкі в розмові з кореспондентом газети International Business Times сказав, що новий метод передачі даних може вийти на ринок через три-чотири роки.

Термін Li-fi винайшов професор Харальд Хасс з Единбурзького університету, який продемонстрував метод ще в 2011 році.

Він виступив тоді на конференції "Технології, розваги та дизайн" з повідомленням, яке транслювалося в інтернет за допомогою камери, оснащеної пристроєм для приймання і передачі сигналу Li-fi.

Як заявив тоді професор Хаас, в майбутньому мільйони звичайних ламп перетворяться на пристрої для прийому і передачі даних.

Одна з вирішальних переваг нового стандарту полягає в тому, що, на відміну від Wi-fi, він не створює перешкоди і тому може використовуватися в літаках та інших місцях, де перешкоди небажані.

Крім того, спектр радіочастот обмежений, а спектр видимого світла в 10 000 разів ширший. Однак є й обмеження - новий метод не годиться в умовах яскравої освітленості, наприклад, сонячне світло створить серйозні перешкоди для передачі сигналу.

Крім того, передача даних можлива тільки в стінах одного приміщення, тому що сигнал не проникає крізь стіни. Тому первинне застосування цього методу обмежуватиметься тими приміщеннями, де застосування Wi-fi неможливе або небажане, наприклад, в лікарнях.

***--------------------------------------------***

/Files/images/im578x383-5g1.jpg
Скачати фільм за 6 секунд: У Британії запустили мережу 5G

Британська компанія Gigaclear у тестовому режимі почала підключати абонентів до надшвидкісної широкосмугової мережі п'ятого покоління (5G)

За інформацією Gigaclear, швидкість завантаження даних в її мережі в 200 разів перевищує середні показники по Британії, наприклад, скачування відео вагою півтора гігабайти займе у абонентів близько шести секунд.

Випробувати нові швидкості поки що може лише невелика кількість абонентів. Серед них представники великого і середнього бізнесу, а також ряд домогосподарств в англійському графстві Оксфордшир.

Активно підключати клієнтів до нових мереж оператор почне з січня 2016 року.

***-----------------------------------------***

/Files/images/im578x383-385066971.jpg
NASA показало "Золотий каньйон на Марсі".

Орбітальна станція MRO (Mars Reconnaissance Orbiter) зробила знімок каньйону Офір, який розташований у долині Марінера на Марсі і названий на честь біблійної Золотої країни

Як повідомляється на сайті NASA, зображення було отримане 10 серпня 2015 року науковим інструментом HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment). На знімку видно осадові породи і ландшафт, що сформувався під впливом вітрів.

За словами вчених, ці породи займають проміжну стадію між земними піщаними брижами і значно більшими дюнами. Скелі, що виступають, можуть бути слідами інтрузії.

Отримане зображення може допомогти вченим у дослідженні історії Марса і формуванні його ландшафтів, зокрема долини Марінера - найбільшого каньйону в Сонячній системі. Його протяжність вздовж екватора Марса оцінюється в 4,5 тис. кілометрів. Марсіанський орбітальний апарат MRO був запущений на Марс у 2005 році, а в 2006-му досяг Червоної планети. У 2008-му його основна місія дійшла кінця, але NASAпродовжило роботу зонда. Крім зйомки поверхні планети, апарат бере участь у передачі сигналів на Землю з марсоходів.

***-------------------------------------------------***

Поверхня Сонця зблизька: нові кадри від НАСА NASA оприлюднило неймовірні та детальні кадри з поверхні Сонця.

Їх зробив космічний апарат Обсерваторія сонячної динаміки (SDO), запущений у 2010 році для вивчення Сонця повідомляє ВВС.

***---------------------------------------------***

/Files/images/im578x383-galactica.jpg Телескоп Hubble зробив світлину найсамотнішої галактики

На відміну від більшості галактик, які розташовуються уздовж галактичних ниток, MCG + 01-02-015 розміщена у войдах (voids) - порожнинах між ними

Телескоп Hubble зробив фото галактики MCG + 01-02-015, про це повідомляє офіційний сайт орбітальної обсерваторії The Hubble Space Telescope.

Розташування галактики в цих войдах дає можливість називати її найбільш самотньою у Всесвіті.

Щільність речовини в просторі, який оточує MCG + 01-02-015, становить один атом на кубічний метр. Для порівняння, якби Чумацький Шлях розташовувався в тому ж віддаленому місці, астрономи змогли б побачити інші космічні тіла тільки в 1960-х роках, після появи відповідного обладнання.

***---------------------------------------***

Норвегія побудує найпотужнішу у світі плавучу вітроелектростанцію The worlds first floating wind farm

Норвезький нафтогазовий концерн Statoil побудує біля берегів Шотландії найбільшу в світі плавучу вітроелектростанцію

Вітряки загальною потужністю в 30 Мвт будуть розміщені в Північному морі на глибині 100-120 м в 25 км від узбережжя Абердіншир, і зможуть забезпечувати енергією 20 тисяч домогосподарств. Очікується, що пуск електростанції, яка займатиме акваторію площею 4 кв. км, відбудеться вже в 2017 році, обсяг залучених інвестицій повинен перевищити 2 млрд крон (235 млн доларів).

Statoil називає свій проект, що отримав назву Hywind Scotland, першою в світі плавучої вітряною електростанцією, проте порівнянний по потужності комплекс вітряків на плавучих платформах повинен до кінця поточного року почати роботу біля берегів Японії, хоча і в демонстраційному режимі.

Тим не менш, норвезька компанія безперечно є одним з першопрохідців в даній області. Вона першою - ще в 2009 році - запустила Високопотужну(2,3 Мвт) вітряну турбіну на плавучому підставі. Випробувана тоді концепція Hywind лягла в основу нового проекту компанії.

Керівництво Statoil стверджує, що в порівнянні з експериментом шестирічної давності витрати на 1 МВт введеної потужності вдасться скоротити на 60-70%, що робить комерційно доцільним створення електростанцій на базі плавучих вітряків, які мають ряд переваг перед стаціонарними морськими, для яких оптимальна глибина становить 20-50 м.

Вітряні турбіни нового типу можна розміщувати на значних глибинах, а також на більшій відстані від берега, де вітер сильніше. Певна свобода маневру знімає ряд проблем, які часто виникають зараз при будівництві прибережних вітроелектростанцій, які не тільки псують вигляд, але і стають перешкодою судноплавству.

Норвегія, в якій на сьогоднішній день живе 5,3 млн чоловік, на 99% покриває свої потреби в електроенергії за рахунок численних ГЕС. Незважаючи на те, що протяжне узбережжі країни відкриває великий потенціал для використання енергії вітру, скандинавське королівство переважно експортує свої розробки за кордон.

У той же час сусідня Данія генерує до 40% електроенергії за рахунок морських вітрів. В окремі дні, коли сила стихії особливо велика, цей показник може доходити до 140%.

На сьогоднішній день сукупна потужність морських вітроелектростанцій в Європі сягає 10 ГВт, проте за розрахунками Statoil, до 2030 року цей показник може вирости в 10 разів.

***--------------------------------------------***

Екстремали з реактивними ранцями політали над Дубаєм навколо літака Airbus

Emirates: #HelloJetman

***--------------------------------------------------***

/Files/images/im578x383-potop.jpg У NASA озвучили дедлайн танення льодовиків.

Відповідно до проведеного всебічного аналізу, NASA надала інформацію про зміну клімату на Землі. Крім того була озвучена дата дедлайну танення льодовиків

Як кажуть фахівці наglobalscience.ru., швидкість танення льодовиків вже скоро дійде до незворотної точки, а саме через 60 років.

Передається, що головним чином під воду підуть такі міста, як Лондон, Амстердам, Токіо, тощо. Не виключено, що при потопі загине чимало населення.

Крім усього іншого збільшиться чисельність населення, яке залишиться на суші. Вчені говорять, що підвищення рівнясвітового океанувсього на 20 метрів є загрозою того, що під воду підуть, як столиці відомих держав, так і інші міста, які з географічної точки зору знаходяться ближче всього до будь-яких водних артерій.

Впродовж років танення льодовиків буде збільшуватися, і це вплине на всесвітню кліматичну систему. При цьому експерти не можуть назвати точну дату всесвітнього потопу, так як навіть через 1000 років вода в світовому океані підніметься максимум на 3 метри.

***------------------------------------***

/Files/images/im578x383-Google-dron-00.jpg Google запустить доставку дронами в 2017 році

Керівник гуглівських проектів Девід Вос оголосив, що у 2017 році буде розпочато проект доставки товарів покупцям за допомогою дронів

Зараз Alphabet Inc. (новий холдинг, створений для об'єднання усіх компаній, якими володіє Google) веде переговори з Федеральною авіаційною адміністрацією США. Вони стосуються створення системи контролю за пересуванням дронів. Вона використовуватиме стільникові та інтернет-технології.

Планується, що дрони літатимуть на висоті 152 метри.

***--------------------------------------------***

/Files/images/im578x383-animation_2015_tb145-1041x1041.gif У ніч Хелловіну повз Землю пронеслася комета у формі черепа

Відстань між кометою та Землею становила 490 тис км, що приблизно дорівнює 1,3 відстані до Місяця.

Космічний об’єкт отримав назву "Великий гарбуз". Його діаметр становить 400 м, а швидкість руху – 35 км/с.

"Схоже, для свого прольоту на Хелловін комета вбралася в костюм черепа", - йдеться в повідомленні на сайті американського аерокосмічного агентства.

Ще однією страхітливою особливістю комети стало те, що вчені не знали про її існування до 10 жовтня – трьох тижнів було явно недостатньо, аби уникнути зіткнення Землі з нею.

Кiлькiсть переглядiв: 657

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.