Мобільні телефони стали не лише повсякденним засобом спілкування, але, останнім часом, перешкодою для навчання школярів. Сучасні діти змалку можуть користуватися будь-яким гаджетом без допомоги батьків, тож не дивно, що вже у дошкільному віці більшість з них має мобільний телефон.

При чому, активно вони використовують їх і в школі: на уроках, під час перерв, виховної години тощо. Замість того, щоб концентрувати свою увагу на вчителеві і вивчати новий матеріал, школярі часто відволікаються на мобільні телефони, звертають увагу на неактуальну для них інформацію, соціальні мережі, ігри. Проблема «постійного зависання у телефоні» порушувалась у процесі дискусії між батьками, вчителями, психологами та експертами. Кожний з них дотримується своєї думки. З одного боку, телефон – це міні-комп’ютер у кишені і швидкий доступ до потрібної інформації, а з іншого– це ключ до розваг.

У 2007 році в Україні була ухвалена заборона на користування мобільних телефоніввсіма учасниками навчально-виховного процесу (учнями, студентами, викладачами). Ситуація змінилась у 2014 році – Міністерство освіти і науки відповідним указом ухвалила зняти введену в 2007 році заборону. Деякі європейські країни вже давно почали бити на сполох і забороняти користування гаджетами на уроках. Тобто учень перед початком уроку здає його вчителеві, а опісля – телефон повертається. У більшості випадків школи мають свій устав і відповідні правила, які регламентують користування гаджетами в навчальному закладі. До прикладу, така заборона діє в США, Франції, Греції, Таджикистані та ін. Як правило, учні приносять телефон до школи, але діставати його із портфеля, говорити, фотографувати, знімати відео – не можна.

В Америці заборона на користування телефонів почала діяти ще в 2007 році, власне, як і в Україні. Але за останні 10-15 років ця заборона поступово починає втрачати свою актуальність і лише понад 35% учнів продовжують дотримуватися відповідних правил, а от всі інші – ходять з телефонами. Нещодавно у Франціїухвалили закон про заборону гаджетіву навчальних закладах, який діяв з 2010 року. Проте цього разу закон жорсткіший і вже з початку навчального року на учнів чекатиме нововведення.

В Україні заборона користування гаджетами діє не у всіх навчальних закладах, хоча певні намагання в Міністерства були. Тим часом, в одному з інтерв’ю, Міністерка освіти і наукиЛілія Гриневич, висловила свою думкущодо заборони телефонів:

Школа повинна мати хоч якусь автономію. Не може міністерство все регулювати у 16020 школах. Є якісь стандартні вимоги. Якщо мобільні телефони заважають навчальному процесу, школа може розробити правило щодо їх використання, тому що кожна з них має свій статут і внутрішній розпорядок. Я, наприклад, переконана, що не можна позбавляти батьків можливості спілкування з дитиною впродовж навчального дня. Але для цього можуть бути тільки перерви. Тому рішення може бути таким: діти заходять в клас на урок, складають в скриньку свої мобільні телефони, відключивши звук. А на перерві – будь ласка, візьміть свій мобільний і передзвоніть до батьків. Тут важливо застерегти права усіх, але такі речі не можуть регламентуватись міністерством.

Кiлькiсть переглядiв: 3922

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.